Novice

32. Pokal mesta Celja 2017

13.11.2017, Kranj - V CELJU TINA 5-KRAT NAJBOLJŠA

V Celju je v soboto 11. novembra potekal tradicionalni mednarodni miting, ki se ga je udeležila tudi ekipa PK Triglav, ki jo je sestavljalo 13 plavalcev in 13 plavalk. Najuspešnejša je bila reprezentantka Tina Čelik, ki je bila kar 5-krat najhitrejša v disciplinah 50 in 100 prsno, 100 in 200 mešano in 100 delfin, v disciplini 200 prsno pa je morala priznati premoč klubske soplavalke Petje Hribar. Tina se je v četrtek ponoči vrnila s 3-tedenskih napornih priprav v Sierra Nevadi, v naslednjih tednih pa jo čaka priprava na krstno evropsko člansko prvenstvo v Kopenhagnu na Danskem.

Poleg Petje in Tine, so se Triglavani v absolutni kategoriji še 10-krat uvrstili na stopničke. Petja je osvojila bron na 200 mešano, Aleš Zupanec srebro na 200 prsno in bron na 100 mešano, Tian Mikac Knapič je osvojil 2. mesto v disciplini 200 delfin, Maja Lotrič je bila druga na 100 in 200 delfin, Ana Škulj tretja na 200 hrbtno, ter Luka Cizel srebrn na 50 hrbtno, ter bronast na 200 hrbtno in mešano.
V kategorijskih razvrstitvah so naši plavalci domov prinesli kar 43 medalj.

Pred nami pa je prvi vrhunec sezone – domači tradicionalni Špelin in Vesnin memorial, ki bo potekal od 18. do 19. novembra 2017.

Se vidimo na tribunah Pokritega olimpijskega bazena v Kranju.

Pripravil: Luka Berdajs

Slika: na zmagovalni oder sta se v Celju uvrstila tudi Nejc Čenčič in Ana Škulj.