Novice

Ml. dečki in ml. deklice v Mariboru do naslova državnih prvakov

2.2.2015, Kranj - V soboto in nedeljo (31.1 in 1.2.2015) je ekipa 15 plavalcev v Mariboru osvojila naslov državnih prvakov Slovenije v kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic.

Plavalci so posamično osvojili kar 25 odličji absolutno in 11 diplom v mlajših letnikih. Na najvišji stopnički pa so stale tudi štafete in sicer deklice na 4x50 m prosto ter 4x50 m mešano, dečki pa na 4x50 m prosto.

Med posamezniki so pri dečkih najvišja mesta osvajali Nahtigal Benjamin z 8, Perme Modrijančič Črt z 7 ter Vintar Miha z 2 medalijama. V mlajših letnikih pa sta do stopničk priplavala še Janhuba Jure s 3 ter Pajntar Rožle z 1 diplomo. Pri deklicah pa je bila najuspešnejša Marčun Mojca z 7 odličji absolutno in med mlajšimi letniki, Zupan Neža pa si je priborila 1 medalijo.

Tako so plavalci po dveh uspešnih dnevih na koncu s pokalom stopili na zmagovalni oder na kar najvišjo stopničko, veselijo pa se tudi že novih zmag ter osebnih rekordov.