Novice

Zadnji dan Tina še bronasta

10.7.2016, Kranj - Zadnji dan mladinskega prvenstva v Hódmezovásárhely, je v finalne delu na 100 prsno nastopila Tina in z 1:09,74 osvojila bronasto medaljo.

Od srede 6.7. do nedelje 10.7. je v Hódmezovásárhelyu potekalo mladinsko evropsko prvenstvo v plavanju, kjer so nastopali trije naši plavalci.

Vsi trije so s svojimi nastopi začeli že v sredo.
Tina je na 50 prsno v predtekmovanju s časom 32,22 zasedla 5. mesto, nato v polfinalu svoj osebni rekord še izboljšala in se kot 4. uvrstila v finale s časom 32,17. V finalu se je spustila pod 32 sekund in v času novega osebnega rekorda, 31,85, osvojila naslov mladinske evropske prvakinje. Njen uspeh je na drugem mestu dopolnila Tara Vovk iz PK Ljubljana Ljubljana.

Julija je nastopila na 200 delfin in z osebnim rekordom v času 2:17,81 zasedla 20. mesto, nato plavala še swim-off za prvo rezervo za popoldansko polfine in popravila svoj osebni rekord na 2:16,71.
Vito je na 100 hrbtno s časom 59,35 zasedel 55. mesto.

Vsi trije so spet nastopili v petek.
Vito je 200 hrbtno odplaval v času 2:04,79 in zasedel 23. mesto.
Tina in Julija sta nastopili na 100 delfin, kjer je Tina s časom 1:03,69 zasedla 52. mesto, Julija pa s časom 1:04,48 55. mesto.
Tina je nastopila še v štafeti 4x100 mešano v postavi Schollmayer, Čelik, Vovk in Šegel. Štafeta je s časom 4:13,75 zasedla 10. mesto.

V soboto sta nastopila Vito in Tina.
Vito je 50 hrbtno odplaval v času 28,41 in zasedel 51. mesto.
Tina je na 100 prsno odplavala nov osebni rekord, 1:10,43, in se kot sedma uvrstila v popoldansko finale, kjer je z novim osebnim rekordom v času 1:09,48 zasedla 3. mesto in se uvrstila v nedeljsko finale. Poleg Tine se je kot 8. v finale uvrstila tudi Tara Vovk.

Sobotno popoldne je s tretjim mestom in tretjo medaljo za slovensko mladinsko reprezentanco okronala Janja Šegel iz PK Fužinar Ravne z novim mladinskim rekordom, 1:58,38.

V nedeljo smo čakali na popoldansko finale Tine, dopoldan pa je poleg Tine v predtekmovanjih na 50 delfin nastopila še Julija. Tina je zasedla 66. mesto s časom 29,26, Julija pa 76. mesto s časom 30,15.

V popoldanskih finalih je nastopila Tina na 100 prsno in s časom 1:09,74 osvojila tretje mesto in prinesla reprezentanci še 4 medaljo.