Novice

Peter John Stevens evropski podprvak

23.5.2016, Kranj - Od 16. - 22. maja je v Londonu na prizorišču, kjer so 2012 potekale olimpijske igre, potekalo Evropsko prvenstvo v plavanju. Triglavani smo imeli dva predstavnika v reprezentanci. Niko Karlino Petrič in Petra Johna Stevensa.

Z najboljšo uvrstitvijo se je s prvenstva vrnil prav naš plavalec Peter John Stevens, ki je na 50 prsno zaostal le za domačim plavalcem Adamom Peatyem in zasedel 2. mesto v času 27,09. Že v predtekmovanju se je z osebnim rekordom kot 2. uvrstil v popoldanski polfinale, kjer je še izboljšal rezultat in se kot 3. uvrstil v sobotno finale. Na enkrat daljši razdalji je v predtekmovanju s časom 1:01,27 popravil svoj osebni rekord in se kot 10. uvrstil v polfinale, kjer je zaključil s končnim 14. mestom.

steve

Nika Karlina Petrič pa je nastopila na 200 prosto, kjer je s časom 2:02,18 zasedla 28. mesto, na še enkrat daljši razdalji pa je končala na 25. mestu s časom 4:18,01.

Pripravil: Jaka Thaler