Novice

Državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice

9.2.2016, Kranj - Pretekli vikend (6. - 7. januar) je v Ljubljani potekalo državno prvenstvo za najmlajše. Za Plavalni klub Triglav Kranj je nastopilo 19 plavalcev in plavalk. Na koncu smo zasedli 5. mesto v skupnem seštevku. Prvi so bili Ljubljana, drugi Olimpija in tretji Ilirija.

Na stopničke se je štirikrat med ml. dečki uvrstil Jure Janhuba in sicer enkrat na 2. mesto - 200H ter trikrat na 3. mesto - 50H, 100H in 400K. V mlajšem letniku med ml. deklicami pa se je na stopničke uvrstila Sergeja Hribar na 3. mesto v disciplini 100P.

Fantje so se s štafeto 4x50M uvrstili 3. mesto v postavi Janhuba, Ivičič, Pajntar in Ključanin.

Prihodnji vikend dečke in deklice čaka državno prvenstvo v Kranju, starejše skupine pa tekmovanje na Rijeki od koder jih nekaj odpotuje za 14 dni na priprave v Bolgarijo.

Pripravil: Jaka Thaler