Novice

3. mesto dečkov in deklic na DP v Kranju

25.7.2016, Kranj - Pretekli vikend je v Kranju pod organizacijo PK Triglav Kranj potekalo državno prvenstvo za dečke in deklice. V konkurenci 199 plavalce in plavalk iz 28 slovenskih klubov je nastopila 16 plavalcev in plavalk iz domačega Triglava.

Med Triglavani je bil najuspešnejši Nace Vovk, ki je osvojil 4 zlate medalje (50, 100 in 200 hrbtno, 200 delfin) in 2 srebrni (50 in 100 delfin) v posamičnih nastopih.
Nace je poleg medalj odplaval tudi nov rekord Slovenije za dečke v disciplini 50 hrbtno. V dopoldanskih predtekmovanjih je rekord Jerneja Godca popravil za stotinko (28,79), v popodaldanskih finalih pa je bil še 12 stotink hitrejši in znamko postavil na 28,67.

Dve bronasti medalji posamično je osvojil Tibor Balek Colnar.

Po eno bronasto medaljo pa so osvojile še Lana Novak, Zala Pogačar in Neža Zupan.

Poleg posamičnih nastopov so dečki osvojili eno srebrno in dve bronasti medalji v štafetnih nastopih.
Srebrni so bili v štafeti 4x100 prosto v postavi Balek Colnar, Vovk, Vintar in Boškan. Bronasti v štafeti 4x200 prosto v postavi Vovk, Balek Colnar, Boškan in Nahtigal. Drugič bronasti pa so bili v štafeti 4x100 mešano v postavi Vovk, Perme Modrijančič, Balek Colnar in Vintar.

Ob vseh medaljah so si naši plavalci in plavalke priplavali tudi nekaj diplom v mlajšem letniku: