Novice

Julija vse bližje mladinski reprezentanci

22.7.2015, Kranj - Julija Jesenovec je z rezultatom 2:23,17 (tretjim mestom v absolutni kategoriji) v disciplini 200 delfin vse bližje izpolnitvi kriterija za mladinsko reprezentanco Slovenije, z odličnim nastopom pa nakazala dobre možnosti za uvrstitev v reprezentanco na prihajajočem državnem prvenstvu v Kranju.

Zadnja preizkušnja naših plavalcev pred glavno tekmo sezono je bil mednarodni miting Telekom 2015 v Radovljici. Plavalci kranjskega Triglava, predvsem starejše kategorije, so se v Radovljici na dvodnevnem tekmovanja poleg tekmovalnih nastopov spopadali tudi z vročino.

V absolutni kategoriji je zmago v najdaljši disciplini 1500 prosto osvojila Anamari Pavlič, Meta Čampa pa je s pogumnim nastopom kronala dvojno zmago naših plavalk. Bronasto medaljo v absolutni kategoriji v disciplini 200 hrbtno pa je osvojila tudi perspektivna Ana Škulj.

Plavalce in plavalke čaka do konca sezone le še glavna tekma sezone, najprej državno prvenstvo mlajših dečkov in deklic v Ravnah na Koroškem, v ponedeljek 27.julija se prične OFEM v Tbilisiju, kjer bosta nastopili Tina Čelik in Petja Hribar. Nato sledi državno prvenstvo dečkov in deklic v Trbovljah, zadnje državno prvenstvo pa bo v Kranju od 6. do 9. avgusta za kadete, mladince in člane, v tem terminu pa bo potekalo še svetovno prvenstvo v Kazanu, kjer bomo najbolj navijali za Petra Johna Stevensa. Letošnja sezona pa se bo zaključila konec avgusta z mladinskim svetovnim prvenstvom v Singapurju in nastopom Tine Čelik.

Pripravil: Luka Berdajs