Novice

Kadetsko, mladinsko in absolutno državno prvenstvo

26.1.2015, Kranj - Od 21. do 25. januarja je v ljubljanskem Tivoliju potekalo letošnje prvo državno prvenstvo, kjer so se plavalci borili za absolutne, mladinske in kadetske naslove. Ekipo plavalnega kluba Triglav je sestavljalo 50 plavalcev in plavalk, ki so na štiridnevnem tekmovanju ponovno igrali pomembno vlogo.

Naši plavalci so tako osvojili kar 44 odličij. Posamično so plavalci stali kar 32-krat na zmagovalnem odru, od tega so 13-krat osvojili najvišjo stopničko, ter s tem naslov državnega prvaka. Še bolj pa veseli, da se je kar 12 štafet PK Triglav uvrstilo na stopičke, 5-krat z naslovom državnega prvaka.

Med posamezniki sta največ odličij domov prinesla Tina Čelik in Mitja Bešter. Tina je osvojila 12 medalj, od tega kar 8 naslovov državne pravakinje. Mitja pa je domov prinesel 11 medalj, ter 7 naslovov državnega prvaka.

Po uvodnem državnem prvenstvu najstarejših plavalcev, sledi državno prvenstvo najmlajših (mlajših dečkov/ic) v Mariboru, ter teden kasneje državno prvenstvo dečkov/ic v Kranju.