Novice

Maja rekordno, Tina odlično

21.11.2016, Kranj - Na 33. Špelinem in Vesninem memorialu so naši plavalci dosegli zavidljive rezultate. Maja Lotrič je za skoraj sekundo popravila svoj državni rekord v disciplini 200 delfin, ki sedaj znaša 2:18,06, Tina Čelik pa se je na 100 prsno prvič spustila pod mejo 1:08,00 in le za 22 stotink zaostala za državnim rekordom.

Na mednarodnem memorialu, ki je posvečen Špeli Rebolj in Vesni Praprotnik, je nastopalo preko 400 plavalcev iz 6 držav. Ekipo PK Triglav je sestavljalo kar 86 plavalcev in plavalk, ki so se predstavili v domačem bazenu.

V absolutni kategoriji je največkrat na odru za zmagovalce stopila Tina Čelik, ki je zmagala v disciplinah 50 in 100 prsno, 100 mešano, druga je bila na 200 prsno in 100 delfin, ter tretja na 200 prsno.

Poleg Tine so na stopničkah v absolutni kategoriji stale še Katjuša Stanek, Pika Perenič in Maja Lotrič.

Pri fantih je bil najuspešnejši Triglavan Vito Vodenik z drugim mestom na 400 prosto in 100 hrbtno, ter tretjim mesom na 200 hrbtno. Nase je opozoril tudi Nejc Čenčič z drugim mestom na 1500 prosto in tretjim na 400 prosto, Aleš Zupanec pa je osvojil srebro na 100 prsno.

Poleg absolutne kategorije so naši plavalci osvojili še veliko medalj po kategorijah. Nosilci medalj so bili: Nika Burgar, Petja Hribar, Sara Ključanin, Nia Mikac Knapič, Zala Pogačar, Neža Zupan, Tibor Balek Colnar, Jaka Čelik, Jure Janhuba, Črt Perme Modrijančič, Jan Stepičnik Varek, Miha Vintar in Nace Vovk.

Naše plavalce v prihodnjih tednih čakajo Božičev memorial v Mariboru, Miklavž v Ljubljani,...