Novice

Tina z normo za Glasgow, Tarragono in Helsinke

Kranj, 24. 4. 2018 - Od petka do nedelje (20.-22. aprila) je v Kranju v naši organizaciji potekalo Absolutno državno prvenstvo Slovenije in Mednarodno prvenstvo Kranja, hkrati pa je bilo tekmovanje tudi edina priložnost za vse plavalce, da odplavajo kriterije za vsa večja tekmovanja v poletni sezoni 2018.

Največje apetite med našimi plavalci je imela Tina Čelik, ki je že prvi dan kar dvakrat odplavala mladinski državni rekord v disciplini 100 m prsno in s finalnim rezultatom 1:09,18 postala absolutna državna prvakinja in izpolnila kriterije za vsa tri tekmovanja: Evropsko člansko prvenstvo v Glasgowu, Sredozemske igre v Tarragoni in Mladinsko evropsko prvenstvo v Helsinkih. Tina je poleg 100 m prsno, postala absolutna državna prvakinja še na 50 m prsno in 100 m delfin, ter bila srebrna na 200 m prsno in 50 m delfin.

Poleg Tine, so se na zmagovalni oder Absolutnega državnega prvenstva še uvrstili: Luka Cizel je bil srebrn na 200 m hrbtno, ter bronast na 50 m in 100 m hrbtno, Nace Vovk s kadetskim državnim rekordom drugi na 50 m hrbtno, Ana Škulj druga na 200 m hrbtno, ter Maja Lotrič druga na 100 m delfin.