Novice

ABSOLUTNO, MLADINSKO in KADETSKO DRŽAVNO PRVENSTVO - TRIGLAVANI ŠTIRIKRAT REKORDNO

Kranj, 29. 1. 2018 - Štiridnevnega državnega prvenstva, ki je ob 70-letnici PK Ljubljana potekalo v ljubljanskem Tivoliju, se je udeležilo 32 plavalcev in plavalk PK Triglav. Naši plavalci so kar 19-krat postali državni prvaki, skupaj pa kar 53-krat stali na zmagovalnem odru. Prav vsak tekmovalni dan pa so odplavali tudi nov državni rekord. Najuspešnejša posameznika sta bila Nace Vovk (10-krat državni prvak) in Tina Čelik (5-krat državna prvakinja).

Prvi dan prvenstva so naši plavalci odplavali kadetski državni rekord v disciplini 4x100 prosto v postavi Tibor Balek Colnar, Sašo Boškan, Miha Vintar in Nace Vovk. Tibor je postal prvi dan tudi državni prvak v disciplini 200 delfin, Nace pa na 400 prosto in 50 hrbtno. Pri dekletih je Tina zmagala v disciplinah 100 prsno in 100 mešano.

Drugi dan, so kadeti v isti postavi popravili še državni rekord v disciplini 4x50 prosto. Aleš Zupanec je zmagal v disciplini 200 mešano, Nace pa na 200 hrbtno.

Mladinke v postavi Ana Škulj, Maja Lotrič, Tina Čelik in Petja Hribar so že v dopoldanskem delu tretjega dne postavile nov državni rekord v štafeti 4x50 mešano. Isti dan je Tina zmagala še na 50 delfin, Nace pa na 100 hrbtno.

Tudi zadnji, četrti dan je bil za nas zelo uspešen. Nace je zmagal v disciplini 50 prosto, Petja Hribar nas je presenetila z lepo zmago na 200 prsno, Tibor in Tina pa sta bila nepremagljiva na 100 delfin. Prav v zadnji disciplini pa so naša dekleta v postavi Ana Škulj, Maja Lotrič, Tina Čelik in Petja Hribar, za skoraj 3 sekunde popravile državni rekord v disciplini 4x100 mešano.