Novice

Dvojna zmaga Jana v Banja Luki

25.4.2016, Kranj - Medtem ko je večina triglavanov trenirala na skupnih pripravah v Lendavi je osem plavalcev Klubske Selekcije nastopilo na mednarodnem mitingu v Banja Luki, saj je bilo tekmovanje tudi zadnji rok za odplavanje norm za prihajajoče evropsko prvenstvo v Londonu.

Na dvodnevnem tekmovanju se je od naših plavalcev najbolj izkazal Jan Karel Petrič, ki je bil nepremagljiv v obeh mešanih disciplinah (200 in 400 mešano), ter v krajši razdalji odplaval tudi nov osebni rekord. Žal se mu daljša razdalja ni posrečila po željah, a upamo, da bo to le spodbuda za naprej. Poleg Jana je dve medalji osvojil tudi Vito Vodenik, srebrno na 100 hrbtno in bron na 400 prosto, kjer pa je svoj osebni rekord popravil kar za 6 sekund.

Plavalce in plavalke čaka po prvomajskih praznikih prva preizkušnja v zunanjem bazenu, saj bodo nastopili na mitingu Ilirija, ki bo potekal na novem bazenu Kolezija.

Pripravil: Luka Berdajs