Novice

Triglavani so se okitili s kar 27 odličji

Plavalci Plavalnega kluba Triglav Kranj so na Pokalu Slovenije, Zimskem Odprtem Prvenstvu Slovenije v absolutni kategoriji in kategoriji mlajših članov U23, ki je potekalo v Kopru, dosegli izjemen uspeh. Osvojili so kar 27 odličij, od tega 14 zlatih, 6 srebrnih in 7 bronastih. V moštvenem točkovanju so Triglavani osvojili 4. mesto.

Največji uspeh je dosegel Sašo Boškan, ki je osvojil kar osem zlatih medalj. Zmagoval je na 400m,
100m in 200m hrbtno ter 200m in 400m prosto.

Drugi uspešni plavalec Triglava je bil Ben Schwietert, ki je osvojil šest zlatih medalj. Zmagoval je na
50m in 100m prosto ter 50m in 100m hrbtno.
V štafetnih nastopih so Triglavani osvojili štiri zlate in tri bronaste medalje. Zlato medaljo so osvojili v štafeti 4x100m prosto MIX, 4x200m prosto moški in 4x50m mešano moški.
Bronasto medaljo so osvojili v štafeti 4x100m mešano moški in 4x50m prosto MIX. Uspeh Triglavanov je še toliko večji, če upoštevamo, da je bila konkurenca na tekmovanju izjemno
močna. Nastopalo je preko 350 plavalcev in plavalk iz 26-ih klubov iz Slovenije, Italije, Bosne in Hercegovine, Srbije in Hrvaške.

Trener Triglavanov, Luka Berdajs, je bil nad nastopom svojih varovancev izjemno zadovoljen. "Fantje
in dekleta so pokazali, da so v odlični formi in da lahko konkurirajo najboljšim v Sloveniji in regiji.
Vesel sem, da so se tako dobro odrezali in da so osvojili toliko odličij," je povedal Berdajs.