Novice

Devet rekordov triglavanov naredilo trenerja in pomočnico bolj modra

Ljubljana, 28. 1. 2020 - Konec preteklega tedna se je v Ljubljani odvijalo Zimsko združeno državno prvenstvo za kategorije kadetov, mladincev in članov. Triglavanske barve je v konkurenci 384 plavalcev in plavalk iz 28 slovenskih klubov zastopalo 32 triglavanov in triglavank.

Plavalcem in plavalkam kranjskega Triglava je v ljubljanskem Tivoliju uspel neverjetni podvig. Kar 9-krat so izboljšali državni rekord v mladinski in absolutni kategoriji.

Največja zvezda minulega prvenstva je nedvomno Sašo Boškan, ki mu je uspelo izboljšati rekordno znamko v individualnih disciplinah na 100 m hrbtno in pol krajši razdalji 50 m hrbtno v kategoriji mladincev. Nova mejnika znašata: 50 m hrbtno – 25,39 in 100 m hrbtno – 54,72. Poleg rekordov v individualnih disciplinah je bil Sašo zaslužen tudi za rekorde v vseh štafetnih nastopih.

V absolutni kategoriji  so v štafetnih nastopih triglavani izboljšali rekordno znamko v disciplinah 4x50 m mešano moški v postavi Boškan Sašo, Stevens Peter John, Perme Modrijančič Črt in Zupanec Aleš ter 4x50 m mešano mix v postavi Boškan Sašo, Stevens Peter John, Čelik Tina in Lotrič Maja.

Neverjeten uspeh pa je uspel mladinskim triglavanom Sašotu Boškanu, Nacetu Vovku, Mihu Vintarju, Črtu Permetu Modrijančiču, Niku Gladku in Jaku Čeliku  v štafetnem plavanju, saj so po novem lastniki prav vseh mladinskih rekordov v vseh štafetnih disciplinah, ki so na sporedu 4x50 m prosto, 4x100 m prosto, 4x200 m prosto, 4x50 m mešano in 4x100 m mešano.

Novi ponosni nosilci rekordov so tudi vsi plavalci klubske selekcije in varovanci Luke Berdajsa, ter novopečene pomočnice Špele Košir, ki sta ob »ponosno izgubljeni stavi z varovanci« postala bolj »modra«. Stava je bila namreč sklenjena, da če odplavajo šest rekordov, se bosta njuni pričeski obarvali v modro barvo.

V absolutni kategoriji so se z odličji okitili Peter John Stevens z dvema zlatima odličjema na 50 m in 100 m prsno, Sašo Boškan s tremi srebrnimi odličji v disciplinah 50 m, 100 m in 200 m hrbtno, Tina Čelik z dvema srebrnima na 50 m in 100 m prsno ter dvema bronastima na 50 m in 100 m delfin, Katjuša Stanek z bronastim odličjem na 50 m prsno in Aleš Zupanec z bronastim na 100 m mešano.

V mladinski kategoriji je Sašo Boškan osvojil štiri zlata odličja na 50 m, 100 m, 200 m hrbtno, 50 m prosto in eno bronasto odličje na 400 m prosto. Črt Perme Modrijančič je osvojil naslov vice prvaka v kar petih disciplinah 100 m, 200 m, 400 m mešano, 100 m in 200 m hrbtno. Maja Lotrič je osvojila en naslov mladinske državne prvakinje na 200 m delfin in dve srebrni odličji na 100 m delfin in 200 m mešano. Pogačar Zali se je uspelo zavihteti na drugo stopničko v disciplini 400 m mešano ter tretjo stopničko na 100 m delfin. Nace Vovk, ki je na žalost tretji dan tekmovanja staknil virozo, je kljub temu osvojil srebrno odličje v disciplini 50 m hrbtno ter Miha Vintar, ki je osvojil bronasto odličje v disciplini 100 m prosto.

V kadetski kategoriji je bila najuspešnejša Zoja Šiler Klemenčič, ki je osvojila naslov vice prvakinje v disciplini 400 m mešano in se poleg tega še zavihtela na tretjo stopničko in osvojila bronasto odličje v disciplini 200 m delfin.

V štafetnih nastopih so triglavani kar 8-krat osvojili naslov državnih prvakov od tega 7-krat z rekordno znamko. Naslov vice prvakov so osvojili 5-krat in se zavihteli na tretjo stopničko še 8-krat. Skupaj to pomeni 21 odličij v štafetnem plavanju, kar je več kot odlično.

ČELIK Tina 01 32.03 1:08.45 STANEK Katjuša 98 28.06 59.60

Skupno je Plavalni klub Triglav Kranj na tem prvenstvu osvojil 53 odličij, od tega 17 zlatih, 20 srebrnih in 16 bronastih, z devetimi rekordnimi znamkami, kar nas uvršča v sam vrh slovenskih plavalnih klubov. Uspehi so odraz prizadevanja in pridnega dela plavalcev in plavalk ter njihovih trenerjev ob podpori staršev in vodstva kluba.