Novice

32. Špelin in Vesnin memorial 2015

23.11.2015, Kranj - Od 21. do 22. novembra je v naši organizaciji potekal tradicionalni, že 32. Špelin in Vesnin memorial 2015, ki so se ga udeležili plavalci in plavalke iz 5 držav in 33 klubov, med katerimi so bili tudi najboljši slovenski plavalci, potniki na prihajajoče evropsko prvenstvo Damir Dugonjič, Anja Klinar, Robert Žbogar, Nastja Govejšek... in naša potnica na EP Špela Bohinc.

Na dvodnevnem tekmovanju smo uživali v kopici odličnih nastopov, videli smo absolutni državni rekord Nastje Govejšek na 50 delfin, mladinski državni rekord Ave Shollmayer na 50 hrbtno, kadetski rekord Janje Jamšek na 200 hrbtno, ter rekord dečkov Gašperja Štiha na 100 delfin in 200 prosto. Od domačih plavalcev je dobro pripravljenost s suvereno zmago potrdila Špela Bohinc na 400 prosto, kar je dobra napoved za njen nastop v Izraelu. Poleg Špele, ki je bila z osebnim rekordom bronasta tudi na 100 prosto, so medalje v absolutni kategoriji osvojili še Meta Čampa z drugim mestom na 1500 prosto, Tina Čelik je bil druga na 100 mešano in 200 prsno, ter tretja na 50 prsno, Ana Škulj je bila tretja na 400 mešano, Neža Pogačar prav tako tretja na 1500 prosto, Julija Jesenovec je bila srebrno na 400 mešano.
Pri fantih je Vito Vodenik zmagal na 50 hrbtno in bil drugi na 200 hrbtno, Mark Gladek pa je osvojil 2. mesto v disciplini 800 prosto.

V mlajši kategoriji (kadeti in mlajši) pa so si odličja priplavali: Petja Hribar, Maja Lotrič, Tibor Balek Colnar, Anže Ivičič, Matic Stanonik, Tim Špenko in Vovk Nace.

Prihodnji teden bodo najbolj aktivni naši mlajši plavalci, ki bodo tekmovali na Mitingu Miklavž 2015, Špela Bohinc pa prihodnji ponedeljek odpotuje na Evropsko prvenstvo v Izrael, kjer bo nastopila v disciplinah 800 in 400 prosto.

Pripravil: Luka Berdajs