Novice

Stevens še enkrat potrdil normo za EP v Berlinu

6. maj 2014, Banja Luka (SRB) - Triglavanski plavalci so konec tedna nastopili na mednarodnem mitingu v Banji Luki. Rezultatsko je prepričal mladinski svetovni prvak Peter John Stevens, ki je na 50 prsno s časom 28,09 100-odstotno dosegel normo za nastop na evropskem prvenstvu avgusta v Berlinu. Pred tem je imel Stevens izpolnjeno normo za mlajše člane.

Poleg Peter Johna so se v Banja Luki na zmagovalni oder zavihteli še Teja Koželj, ki je zmagala v disciplini 200 prsno in bila srebrna na 50 prsno, Katjuša Stanek je bila bronasta v disciplinah 50 in 200 prsno, Mitja Bešter je v disciplini 50 prosto osvojil 3. mesto, ter Nejc Šimenko, ki je bil na 50 prsno takoj za Peter Johnom srebrn, na 200 prsno pa je osvojil bronasto medaljo.

Poleg medaljistov pa je potrebno omeniti še odlična nastopa kadetske reprezentantke Tine Čelik, ki je na 100 metrov delfin z rezultatom 1:06, 19 in 200 metrov mešano z 2:27,35 pokazala lep napredek.