Novice

Tina dvakrat rekordno in z normo za MSP

8.6.2015, Kranj - Tina Čelik je na mednarodnem mitingu v Kranju, ki je veljal tudi za absolutno državno prvenstvo odplavala državna rekorda na 50 in 100 prsno, ter si z odličnim rezultatom 1:11,16 pripravala tudi vozovnico za avgustovsko mladinsko svetovno prvenstvo v Singapurju.

V Kranju je od 6. do 7. junija potekal mednarodni miting, na katerem so nastopili plavalci iz 13 držav, tekmovanje pa je veljalo tudi za absolutno državno prvenstvo. Barve kranjskega Triglava je zastopalo 67 plavalcev in plavalk. V izredni konkurenci so si naši plavalci priplavali veliko lepih uvrstitev in rezultatov. Špela Bohinc je osvojila naslov absolutne državne prvakinje na 400M, Tina Čelik je osvojila srebra na 50 in 100P, Urša Bežan bron na 200H, Manca Košir pa bron na 100H. V najdaljši ženski disciplini 1500K sta absolutni medalji osvojili Špela Koprivnikar in Nika Bizjak, ki sta osvojili drugo in tretje mesto. Pri fantih je Jan Karel Petrič osvojil srebro v disciplini 200M, Mark Gladek pa je bil dvakrat bronast na 50 in 200H, Anže Čuden je bil tretji v disciplini 800K.
V štafetnih bojih so naši plavalci osvojili dve srebrni in dve bronasti medalji.

Čestitati pa velja tudi Petji Hribar, ki se je z odličnim plavanjem na 200P uvrstila na OEFM, kjer bosta s Tino konec julija zastopale naše barve v slovenski reprezentanci.

Pripravil: Luka Berdajs