Novice

Boberček 2024

V soboto, 6. 4. 2024 se je odvijal Razvojni pokal – BOBERČEK 2024 v Ravnah na Koroškem. Na tekmovanju so se pomerili plavalci in plavalke iz vseh slovenskih klubov v kategoriji dečkov in deklic ter mlajših dečkov in mlajših deklic. Barve Triglava je zastopalo 47 plavalcev in plavalk v konkurenci preko 400 tekmovalcev in tekmovalk.

V izredno močni konkurenci je največji uspeh v svoji starostni kategoriji
dečkov dosegel Nej Jagodic s srebrnim in bronastim odličjem. V kategoriji deklic pa se je Lari Brolih uspelo zavihteti na drugo stopničko.

V štafetnem nastopu 4x200K so Triglavanke v postavi Lara Brolih, Ana Margeta, Meta Komelj in Ela Klara Pulko z več kot 25 metri
prednosti pred drugo uvrščenimi osvojile zlato medaljo v kategoriji deklic.

V kategoriji mlajših deklic je največji uspeh osvojila Manca Pogačar z enim zlatim in enim srebrnim odličjem. Poleg Mance so osvajale odličja še Tosha Poredoš Kusterle (srebrna in bronasta), Ava Grilc in Mia Bukovac (bronasti). Pri mlajših dečkih pa se je na najvišjo stopničko zavihtel Ožbej Bešter. Poleg njega se je na stopničke uspelo uvrstiti še Tadeju Sečniku z dvema srebrnima, Jakobu Bavdku (srebrna in bronasta) in Benjaminu Smrkolju (srebrna) ter Timoteju Fojkarju (bronasta).

V kategoriji cicibanov je blestel Aljaž Hribernik, ki je osvojil zlato odličje in prvič v karieri stopil na najvišjo stopničko.

V štafetnih nastopih so mlajše deklice v postavi (Manca Pogačar, Tosha Poredoš Kusterle, Ava Grilc in Mia Sara Kozin Gulič) po vzoru starejših ravno tako s prepričljivo prednostjo 25 m osvojile zlato odličje pred drugo uvrščenimi.

Mlajši dečki so osvojili srebrno odličje v postavi Ožbej Bešter, Jakob Bavdek, Tadej Sečnik in Erazem Bešter. V seštevku dveh rezultatov je Laura Zupan osvojila 1. mesto (letnik 2013) in Nuša Gabron 2. mesto (letnik 2014).

Triglav je tako po zaslugi plavalcev in plavalk osvojil kar 20 odličij.