Novice

Neža Pogačar odlična v Celju

Ena naših najbolj zavzetih in pridnih plavalk, Neža Pogačar, je na mednarodnem mitingu v Celju odlično nastopila v svoji paradni disciplini 1500 prosto, saj je svoj osebni rekord popravila skoraj za 20 sekund, ter z rezultatom 18:26,64 osvojila 2. mesto. Neža je pred 10 dnevi svoj najboljši dosežek že popravila za slabih 8 sekund, tako da je v letošnji sezoni svoj rekord popravila za skoraj 30 sekund. Omembe vreden je tudi podatek, da Neža ob plavalnem treningu redno študira na Fakulteti za medicino. Čestitamo.

Na dvodnevnem mednarodnem mitingu v Celju je nastopalo 15 naših plavalcev in plavalk. V absolutni kategoriji je Tilen Maček osvojil 2. mesto na 100 prsno in 3. mesto na 200 prsno. Zala Pogačar je bila srebrna na 400 prosto in bronasta na 50 prosto. Ostali plavalci pa so osvojili še kopico medalj v svojih kategorijah, ter obilo osebnih rekordov, kar je lep obet pred zimskimi državnimi prvenstvi. Za večino je bila tekma v Celju zadnji test pred decembrskim Absolutnim državnim prvenstvom v Kopru (15. - 17. december 2023).