Novice

Sašo v Eindhovnu do vstopnice za EP

Eindhoven, 11. 4. 2021 - Eindhoven na Nizozemskem je od 9. do 11. aprila gostil tradicionalen miting, na katerem so nastopili tudi naši plavalci: Sašo Boškan, Peter John Stevens in Ben Schwietert. Na močno tridnevno tekmovanje sta Sašo in Ben prišla z visokimi cilji, za Petra pa je bila tekma še ena od nizov kontrolnih nastopov pred evropskim prvenstvom meseca maja v Budimpešti.

Že prvi dan tekmovanja nas je s finalnim nastopom na 200 m hrbtno navdušil Sašo, ter z osebnim rekordom slavil zmago. Peter je v finalu svoje paradne discipline 50 m prsno zasedel 6. mesto, Ben pa z izidom sezone 10. mesto na 50 m prosto.

Drugi dan je Sašo poskrbel za najodmevnejši nastop, saj je v finalu 50 m hrbtno odplaval nov ABSOLUTNI državni rekord in z rezultatom 25,80 zasedel 2. mesto. Peter je na 100 m prsno z rezultatom 1:04,20 zasedel 8. mesto, Ben pa na 100 m prosto 10. mesto (50,22).

Zadnji dan tekmovanja je Sašo zaokrožil komplet medalj s 3. mestom in osebnim rekordom na 100 m hrbtno (55,87) ter Ben 9. mesto na 200 m prosto (1:50,72).

Sašo Boškan si je s svojimi nastopi in povabilom selektorja PZS priplaval tudi nastop na prihajajočem evropskem prvenstvu na Madžarskem, ki bo od 17. do 23. maja 2021. V Budimpešti bo poleg Sašota nastopal tudi Peter.

Naše plavalce pa čakajo že nove preizkušnje, najprej v soboto, 17. 4. na domačem bazenu 2. del Pokala Triglav, naslednji teden pa močan miting v Gradcu.